قرنیز توکار

درب ضد سرقت » قرنیز توکار

در ساختمان سازی برای محافظت از نازک کاری دیوارها بهترین گزینه قرنیز است. در این صفحه شما را با جدید ترین نوع آن که قرنیز توکار یا فریم لس نام دارد آشنا می‌کنیم.

قرنیز توکار یا فریم لس جدید - دُرناب

قرنیز دیوار چیست؟

نوارهای نازکی که به صورت یکنواخت انتهای پایینی دیوار کشیده می‌شود، قرنیز نام دارد.آنها معمولاً از جنس چوب، MDF، PVC، آلومینیوم و یا فلز هستند و دارای نوع های مختلفی مانند سرامیکی، سنگی، چوبی، PVC و… می باشند.

در ساختمان سازی استفاده از قرنیز ضروری است. چراکه رطوبت یا ضربه در اثر جابجایی وسایل، میتواند موجب آسیب به دیوار شود و ظاهری زشت ایجاد کند. بنابراین با استفاده از جدید ترین نوع دیواری آن، ظاهری مدرن و زیبا به سازه خود بدهید و آن را از آسیب و هزینه های جانبی ایمن نگه دارید. اما کدام نوع آن بهتر است؟

قرنیز جدید دیوار

تفاوت قرنیزهای قدیمی با جدید

ابتدا در عکس زیر شما را با نمونه قرنیز های قدیمی و موجود در بازار آشنا می‌کنم. همانطور که مشاهده می‌کنید به صورت سنگی یا چوبی روی دیوار نصب می‌شوند و ابتدا و انتهای آن‌ها مشخص است. این کار میتواند از دیوار به خوبی محافظت کند، اما ظاهری ناپسند و قدیمی به دیوارها می‌دهد.

قرنیز های جدید دارای دو لبه بالایی و پایینی است، بخشی که برچسب دارد پایین دیوار قرار میگیرید و روی بخش بالایی کناف یا گچ کار می‌شود. این نوع قرنیز قبل از آن که دیوار گچ یا کناف یا .. شود در آن کار گذاشته خواهد شد.

قرنیز توکار درناب

قرنیز فریم لس یا توکار دُرناب

جدید ترین نوع این پروفیل ها که در حال حاضر در ایران و در مجموعه درناب موجود است، قرنیز فریم لس یا توکار نام دارد. این نوع قرنیز دو لبه بالایی و پایینی دارد. جنس آن المینیوم است. به راحتی در دیوار قرار میگیرد و میتواند ظاهری فوق العاده به دیوار ببخشد. با آن از دیوار در مقابل رطوبت، پوسیدگی و ضربه محافظت کنید. همچنین نشکن و ضد زنگ است بنابراین از بابت هزینه‌های جانبی کاملا خیالتان راحت باشد. ابعاد لبه بالایی تقریبا 12 میلی متر است که به راحتی این امکان را فراهم می‌کند تا برگ کناف یا گچ را در آن قرار دهید. قسمت پایین یک شیب منفی روی دیوار ایجاد می‌کند و به راحتی  یک کار زیبا در معماری و ساخت و ساز تحویل می‌دهد. در روی قسمت پایینی هم میتوانید MDF قرار دهید یا اینکه هیچ چیزی قرار ندهید و آن را خالی بگذارید.

قرنیز فریم لس دُرناب

ویژگی های قرنیز توکار

  • تزئین دیوار و افزایش زیبایی در ساخت وساز
  • حفاظت از دیوار در مقابل رطوبت و ضربه
  • پوشاندن لبه‌های ناصاف و بدون تراز پایین دیوار
  • پوشاندن درز انبساط در دیوار
  • ضد زنگ و ضد ضربه
  • عبور راحت تر کابل و سیم
  • شستشوی آسان
  • نصب راحت

قرنیز جدید دیوار

ارتباط  قرنیز فریم لس با درب فریم لس

نکته قابل توجه این است که این قرنیز یک انتخاب فوق العاده برای کار در کنار درب فریم لس میباشد. این درب اتاقی خاص با چهارچوب هایی که به طور کامل داخل دیوار قرار گرفته و هم پوشانی کاملی با دیوار دارد همراه با قرنیز فریم لس باعث شده که درب های توکار، معماری مدرن و مینیمالی را به نمایش بگذارند و با انتخاب پروفیل توکار در کنار درب توکار می‌توانید کنار هم هماهنگی کاملی ایجاد کنید.

قرنیز دیوار فریم لس یا توکار

قیمت و خرید قرنیز توکار

برای خرید و اطلاع از قیمت این مدل خاص، با کارشناسان فروش مجموعه درناب تماس بگیرید تا یک مشاوره رایگان را تجربه کنید.

keyboard_arrow_up