قفل ضد سرقت

درب ضد سرقت » مقالات » قفل ضد سرقت

قفل ضد سرقت درب چوبی و مقایسه انواع قفل درب ضد سرقت مواردی هستند که در این محتوا به آن ها می پردازیم

قفل ضد سرقت از گذشته تا امروز

تا قبل از شروع تولید درب در ترکیه و ورود آن ها به بازار کشور و خرید درب ضد سرقت، حفاظت و امنیت منازل و محل کار شما تنها به چند نمونه قفل بسیار ساده محدود می شد. امنیت گذشته خانه های کشورمان را به خاطر دارید؟

درب چوبی خانه ها که یک قفل بسیار ساده در قسمت پایینی دستگیره درب ها داشتند و یک زنجیر ضعیف و ناتوان به عنوان شب بند.

حتی فکر کردن به این موضوع که در همین چند سال گذشته ما و شما، امنیت خود و خانواده هایمان را با این ترکیب قفل در بسیار ضعیف حفظ می کردیم، بسیار وحشتناک و دلهره آور است.

قفل درب ضد سرقت کاله

 

انواع قفل درب ضد سرقت

اما اگر می خواهید بدانید که قفل ضد سرقت امروز موجود در بازار به چه میزان پیشرفته شده اند و تا چه حد امنیت و آرامش منازل و افکار شما را بالا می برند، با گروه درب های ضد سرقت دُرناب همراه باشید تا به بررسی مدل های مختلف قفل در و ویژگی های مربوط به آن بپردازیم.

تا به امروز انواع قفل ضد سرقت و انواع قفل درب آپارتمان موجود در بازار ایران به 6 دسته اصلی تقسیم می شوند:

1- یراق تک قفل

یراق تک قفل معمولا در درب های لابی و پر رفت و آمد استفاده می شود، چرا که رفت و آمد زیاد باعث فرسودگی و ازبین رفتن قفل شما و مغزی قفل درب ضد سرقت می شود.

پس اگر برای درب ورودی ساختمان و لابی منزلتان قصد سفارش درب را دارید و نگران خرابی و کاهش طول عمر آن هستید، از نگاه مشاورین فروش شرکت، تنها یک پیشنهاد به صرفه با عمری بالا دریافت خواهید کرد و آن یراق تک قفل ترک است.

این یراق به عنوان قفل در لابی از جمله به صرفه ترین و مقاوم ترین انتخاب ها بوده اما انواع قفل درب آپارتمان به هیچ وجه برای این منظور مناسب نمی باشد.

قفل ضد سرقت

2- یراق دو قفل

یراق دوم که پر مصرف ترین قفل در بین قفل ها نیز می باشد، یراق دو قفل است که در اکثر درب های دپو شده دربازار و مصرفی خانه ها این نوع قفل در ساختار درب های ضد سرقت استفاده شده است.

قفل کاله دارای دو قفل مجزا از هم می باشد که یک قفل با ۵ کلید در قسمت پایین درب و یک قفل با 3 کلید در قسمت بالای درب شما وجود دارد که اصطلاحا به آن شب بند گفته می شود

این قفل از نمای بیرون با کلید باز و بسته شده و از نمای داخلی منزل و محل کار شما دارای وُلوم خواهد بود و قفل در شما با این ترکیب کامل می شود.

قفل درب ضد سرقت

 

3- قفل نیمه مرکزی

قفل نیمه مرکزی سومین نوع از قفل های موجود در بازار است. در این از نمای بیرونی، شما تنها شاهد یک قفل خواهید بود.

اما در عمل با چرخاندن کلید، تمامی 6 قفل کارشده در ساختار درب مورد نظر شما به صورت همزمان باز می شود.

در عمل این قفل همانند یراق دوقفل است اما جلوه و نمای خاص تری خواهد داد.این قفل جزء انواع قفل درب آپارتمان به شمار نمی رود چرا که نسبت به دیگر انواع قفل از امنیت پایین تری برخوردار است.

قفل درب ضد سرقت Kale

4- قفل ضد سرقت آژیردار

قفل درب ضد سرقت آژیر دار قفلی است که در صورت ضربه و یا دیلم خوردن شروع به آژیر کشیدن می کند.

این عمل سبب هشدار دادن به همسایگان و اطرافیان منزل شما می شود.این قفل براساس نوع ضربه وارد شده، مدت زمان آژیر و هشداری که می دهد  نیز متفاوت است.

یکی از مواردی که سبب می شود این قفل در، مناسب و کارآمد نباشد، این است که با قرار گرفتن این قفل در داخل استراکچر درب، صدایی که می بایست از آن منتشر شود، به شدت کاسته خواهد شد.

5- قفل کاله

بهترین و کامل ترین نوع قفل موجود در بازار قفل درب ضد سرقت kale است. این مجموعه و بخش قابل توجهی از فروشندگان و تولید کنندگان، این برند را به عنوان یکی از بهترین انواع قفل درب آپارتمان می دانند.

قفل ۱۴ زبانه مولتی کاله است. در این نوع قفل 13 زبانه از پایین، وسط و از بالا باز می شود که به اضافه شب بند نصب شده برروی، مجموعا شامل 14زبانه خواهد شد .

قفل کاله به دلیل دارا بودن بیشترین زبانه در میان انواع قفل های موجود در بازار، پرفروش ترین و محبوب ترین قفل میان خریداران می باشد.

در ویدیویی که مشاهده می کنید، عملکرد این نوع قفل در را از صفر تا 100، مورد نقد و بررسی قرار داده شده است.

پس اگر به دنبال یکی از بهترین قفل ضدسرقت هستید ، این قفل را گوشه ی ذهنتان درخاطر داشته باشید.

 

 

6- قفل گاوصندوقی

ششمین نوع و یکی از خاص ترین انواع قفل، قفل گاوصندوقی است. این قفل ها به دلیل ساختار منحصر به فرد خود امکان دزدی از شیوه در آوردن مغزی یا توپی را به صفر می رساند.اما چگونه؟

قفل درب ضد سرقت

قفل گاوصندوقی به دلیل نداشتن هیچگونه مغزی یا توپی در ساختار خود به عنوان یکی از با امنیت ترین قفل های موجود دربازار شناخته می شود که در محتوای ویدیویی که در ادامه مشاهده می کنید به توضیح جامع و کامل آن پرداخته ایم.


یکی دیگر از قفل هایی که گروه دُرناب به تازگی به سبد محصولات خود اضافه کرده است قفل 14 زبانه سور ایتالیا است. این قفل مشابه قفل 14 زبانه کاله ترکیه می باشد اما یک فرق اساسی و قابل توجه دارد.

بر روی سیلندر این قفل خطی طراحی شده است که در صورت ضربه زدن به سلیندر، سیلندر از وسط به دو تکه تقسیم شده و اجازه قرار دادن سیلندر جدید را به سارق نمی دهد.

قفل ضد سرقت درب چوبی

قفل ضد سرقت درب چوبی ورودی نیز یکی دیگر از مواردی است که برای بخش قابل توجهی از خریداران مهم و قابل توجه است، اما اهمیت این موضوع برای خانه هایی که به دنبال افزایش امنیت هستند اما به دنبال خرید درب نیستند، این گزینه بهترین انتخاب برای این عزیزان است تا با انتخاب انواع قفل درب آپارتمان، امنیت درب خود را افزایش دهند.

آیا قفل ضد سرقت درب چوبی می تواند مانند درب های امنیتی مقاومت قابل قبولی را ایجاد کند؟پاسخ این سوال به صورت کاملا نسبی است به صورتی که نمی توان گفت بهترین قفل موجود در بازار ایران بتواند برای یک درب چوبی قدیمی مقاومت ایجاد کند یا خیر.اما پیشنهاد شرکت به این دسته از خریداران محترم این است که با افزایش بودجه خود، اقدام به خرید درب ضد سرقت ارزان کنند تا کیفیت و مقاومت بهتری را نیز داشته باشند.با وجود تمامی این موارد قفل ضد سرقت درب چوبی نیز می تواند تا حد نسبتا قابل قبولی مقاومتی را ایجاد کند تا در بدترین حالت، مدت زمانی که برای سرقت وجود دارد را افزایش دهد.

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید