آموزش نصب درب چوبی همراه با ویدیو

درب ضد سرقت » مقالات » آموزش نصب درب چوبی همراه با ویدیو

آموزش نصب درب چوبی به صورت مرحله به مرحله موضوعی است که در این محتوای آموزشی به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

درهای چوبی از کودکی ما تا امروز در منازل و اماکن مختلف استفاده می‌شدند. در واقع جنس چوب برای درب بسیار مناسب است و ضمن زیبایی و سهولت کاربرد، خواص زیادی نیز دارد. چوب‌های طبیعی مثل راش و بلوط و گردو در ساخت درب چوبی به کار می‌روند. دقت کنید که درب چوبی دربی است که به جز چوب از ماده دیگری در ساخت آن استفاده نشده است. نصب درب چوبی با بقیه انواع درب فرق‌هایی دارد. در این مقاله ما قصد داریم تا با آموزش نصب درب چوبی، تفاوت‌های نصب این درب با سایر درب‌ها را نیز خدمت شما عزیزان توضیح دهیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

گام‌های مختلف آموزش نصب درب چوبی

در صورتی که نصب درب به‌ درستی انجام نشود، مشکلات متعددی به وجود می‌آید. عدم راحت باز و بسته شدن درب، هم سطح نبودن آن با دیوار و حتی آسیب رسیدن به دیوار از جمله مشکلاتی است که حین نصب درب به‌صورت اشتباه به وجود می‌آید. اگر می‌خواهید درب چوبی را خودتان نصب کنید حتماً مراحل آموزش نصب درب چوبی را دنبال کنید. در صورتی که قصد دارید این کار را به دیگری واگذار کنید نیز این آموزش را بخوانید تا از حرفه‌ای بودن نصاب مطمئن باشید.

آموزش نصب درب چوبی همراه با ویدیو

  • جدا کردن درب قدیمی

مرحله اول نصب درب جدید این است که چارچوب قدیمی را از دیوار جدا کنید. شما باید قفل و لولاها را جدا کنید تا با خارج کردن چارچوب از دیوار، یک شکاف به نام دهانه ناهموار پدیدار شود.

  • تراز دهانه

مرحله‌ی دوم این است که دهانه ناهموار را اندازه‌گیری کرده و تراز کنید. گاهی اوقات شکاف بین دو طرف دیوار در بالا و پایین هم اندازه نیست، بنابراین باید آن را تراز نمایید. سپس اندازه‌گیری کنید. درب شما باید با این اندازه‌ها همخوانی داشته باشد. پس بهتر است قبل از این مرحله درب را خریداری نکرده باشید.

  • اندازه گیری آستانه درب

مرحله سوم آموزش نصب درب چوبی، اندازه‌گیری آستانه‌ی درب است. اطمینان حاصل کنید که کف زمین صاف است و در به‌راحتی باز و بسته می‌شود. اگر کف زمین صاف نبود با قراردادن گیره‌های چوبی زیر وسیله‌ی تراز، آستانه را تراز نمایید. ارتفاع گیره‌های چوبی را اندازه بگیرید.

  • تطبیق اندازه گیری ها با پایین درب

مرحله‌ی چهارم آموزش نصب درب چوبی این است که اندازه گیره‌های چوبی را با پایین درب تطبیق دهید و آن را طوری برش دهید که به زمین‌گیر نکند و به‌راحتی باز و بسته شود. این مرحله حساس است؛ زیرا اگر طرف اشتباهی را برش بزنید، باید طرف دیگر درب را مجدداً دو برابر برش بزنید و این باعث می‌شود که درب در چارچوب به خوبی قرار نگیرد.

  • مستحکم کردن قاب درب چوبی

در مرحله پنجم باید با استفاده از شیارها، قاب درب را در جایش سفت کنید. دور قاب را سیم‌های مختلف قرار دهید تا از این که به‌درستی در جای خود محکم شده اطمینان حاصل کنید. این مرحله زمان بر است؛ اما سفت شدن قاب و تراز بودن آن اهمیت زیادی در جای‌گیری مناسب درب در محل خود دارد. بعد از ثابت‌کردن درب در جای خود، با استفاده از پیچ آن را محکم کنید. می‌توانید در محل لولاها از سیم استفاده کرده و با پیچ‌های بلندتر، قاب را محکم کنید.

  • جاگذاری درب چوبی

در مرحله‌ی ششم باید درب را در قاب خود قرار دهید. پین‌های لولا را وارد کرده و با چکش بکوبید تا محکم شوند. سپس درب را تست کنید تا از آسان باز و بسته شدن آن اطمینان حاصل کنید. اگر در قراردادن لولاها در یک ردیف دچار مشکل شدید، پیچ‌ها را کمی باز کنید. این باعث می‌شود درب بتواند بیشتر تکان بخورد و در این حال شما لولاها را ردیف نمایید.

  • نصب کامل درب چوبی با یراق آلات

مرحله‌ی آخر آموزش نصب درب تمام چوب، قراردادن تجهیزات مثل دستگیره و یا تزئینات روی درب است. می‌توانید درزها را با فوم‌های عایق پر کنید تا هم از هدر رفت انرژی جلوگیری شود و هم عمر درب بیشتر شود. نصب درب به اتمام رسیده و می‌توانید از منزل زیبای خود لذت ببرید.

آموزش نصب درب چوبی - دُرناب

نصب درب چوبی را به چه کسی بسپاریم؟

ما در این مقاله آموزش نصب درب چوبی را به شما عزیزان ارائه کردیم، اما لازم است ذکر کنیم بهتر است خودتان این کار را به‌خصوص در آپارتمان انجام ندهید. همان‌طور که در بالا خواندید، برخی از مراحل نیاز به تخصص دارند. برای مثال تراز کردن درب و بریدن بخشی از آن برای تراز شدن، هم به وسیله خاص و هم به مهارت نیاز دارد و هم انجام آن به‌تنهایی در آپارتمان سخت است. جایی که درب خود را از آن خریداری می‌کنید، باید برای شما نصاب حرفه‌ای نیز بفرستند. درناب با سابقه‌ای درخشان در طراحی و ساخت درب‌های چوبی، بهترین نصاب درب چوبی را نیز برای شما ارسال می‌کند.

آموزش نصب درب چوبی همراه با ویدیو
نصب درب چوبی

جمع‌بندی آموزش نصب درب چوبی

درب چوبی متداول‌ترین نوع درب است که به عناوین مختلف از جمله درب ورودی آپارتمان و درب اتاقی استفاده می‌شود. در این مقاله به بررسی مراحل مختلف نصب درب چوبی پرداختیم. شما می‌توانید با استفاده از این مراحل، درب خود را نصب کنید. با این وجود پیشنهاد ما این است که برای عدم نیاز به هزینه مجدد و حتی تخریب درب، در صورت نداشتن مهارت و لوازم مناسب کار را به یک متخصص بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up