راهنمای خرید درب ضد سرقت

درب ضد سرقت » مقالات » راهنمای خرید درب ضد سرقت

راهنمای خرید درب ضد سرقت برای افرادی که تخصص لازم را برای انتخاب محصول مورد نظر ندارند، می تواند به عنوان یکی از مهم ترین و کاربردی ترین مقالات شناخته شود.

امروزه به دلیل کارایی درب ضد سرقت در تأمین امنیت منزل، این درب‌ها بسیار پرطرف‌دار شده‌اند. اگر برای خرید در ضد سرقت به بازار مراجعه کنید با انواع مختلفی از درب مواجه خواهید شد که ممکن است تنوع مدل‌ها و سازنده‌ها انتخاب را برای شما سخت کند. در گذشته بسیاری از این درب‌ها از ترکیه و چین وارد می‌شدند و شما به‌جز درب‌های وارداتی انتخاب مناسب دیگری نداشتید. با گذشت زمان شرکت‌های ایرانی اقدام به تولید این درب‌ها کردند که کیفیت در ضد سرقت ایرانی می‌توانست با نمونه‌های خارجی رقابت کند. امروزه در ضد سرقت ایرانی نه تنها با نمونه خارجی رقابت می‌کند؛ بلکه از آن‌ها بهتر نیز هست. در ادامه این مقاله سعی می‌کنیم شما را برای خرید بهترین درب ضدسرقت راهنمایی کنیم.

راهنمای خرید درب ضد سرقت

نکات قابل توجه در راهنمای خرید درب ضد سرقت

همان‌طور که در ابتدا گفته شد این درب انواع مختلفی دارد و این باعث می‌شود شما برای انتخاب درب مناسب دچار تردید شوید. اما چاره چیست؟ برای راهنمای خرید درب ضد سرقت مناسب باید به چند نکته اساسی دقت کنید. جنس چهارچوب، جنس روکش و فضای خالی بین دو درب از ویژگی‌هایی است که باید به آن توجه کنید. اگر قبل از خرید، این ویژگی‌های درهای ضدسرقت موجود در بازار را با هم مقایسه کنید می‌توانید بهترین درب را انتخاب کنید.

راهنمای خرید درب ضد سرقت - دُرناب

  • چهارچوب درب ضد سرقت

چهارچوب درب یکی از مهم‌ترین اجزای این درب است و باید استحکام کافی داشته باشد. جنس این چهارچوب باید به‌گونه‌ای باشد که بتواند به‌خوبی از محیط خانه شما مراقبت کند. در بررسی چهارچوب درب علاوه بر جنس این چهارچوب که باید از آلیاژی مرغوب ساخته شده باشد باید به نوع جوش آن هم دقت کنید. البته این نکته قابل ذکر است که فقط جنس و نحوه ساخت چهارچوب مهم نیست. نصب چهارچوب از اهمیت بالایی برخوردار است و نیازمند نیرویی متخصص است.

  • لولای درب ضد سرقت

لولای درب ضد سرقت باید بتواند وزن این درب را به‌خوبی تحمل کند. جنس این لولا نیز در هنگام خرید درب ضد سرقت باید مورد توجه شما قرار بگیرد. البته که در این مورد تعداد لولا نیز مهم است. تعداد این لولاها باید به‌گونه‌ای باشد که عملکرد درب را تحت‌تأثیر قرار ندهد. لولای درب باید به‌خوبی پنهان شده باشد و دسترسی به آن برای سارق وجود نداشته باشد. لولای بلبرینگ دار بهترین نوع لولایی است که می‌تواند در درب به کار برود.

جنس رویه درب ضدسرقت

انتخاب روکش مناسب برای درب بسیار حائز اهمیت است. روکش‌های مختلفی برای این درب وجود دارد. به‌عنوان‌مثال برخی از این روکش‌ها اشعه فرابنفش را از خود عبور نمی‌دهند، برخی استحکام بسیار بالایی دارند و برخی نیز در مقابل خط‌وخش مقاومت بهتری را از خود نشان می‌دهند. بهتر است باتوجه‌ به نحوه استفاده و نیازتان یکی از این روکش‌ها را انتخاب کنید. چرا که انتخاب درست این روکش می‌تواند تأثیر بسیار زیادی روی قیمت درب  داشته باشد.

راهنمای خرید درب ضد سرقت

ضخامت درب ضد سرقت

اندازه‌ی درب ضدسرقت از مهم‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین عوامل است. دیگر ویژگی مهم که در خرید باید به آن توجه کنید، ضخامت درب است. ضخامت درب ضدسرقت با میزان امنیتی که برای شما فراهم می‌کند رابطه مستقیم دارد. هرچه ضخامت بیشتر باشد، درب باکیفیت‌تر خواهد بود. البته شایان‌ذکر است این ضخامت باید با ابعاد ساختمان و ورودی منزل یا محل کار همخوانی داشته باشد. درب‌ها معمولاً یک اندازه استاندارد دارند که بر اساس آن تولید می‌شوند. اگر ورودی درب منزل یا ساختمان شما از ابعاد استاندارد پیروی نمی‌کند، احتمالاً باید ساخت درب را سفارش دهید.

یراق‌آلات درب ضد سرقت

از مهم‌ترین نکاتی که باید در تهیه درب در نظر بگیرید، جنس یراق‌آلات است. یراق‌آلات شامل دستگیره‌ها و قفل و سایر ابزار مثل چشمی در است. معمولاً درب‌های ضد سرقت به قفل کاله که ساخت شرکت ترکیه است و بهترین قفل در سطح جهان است مجهز هستند. جنس دستگیره‌ها و استحکام آن‌ها اهمیت دارد. سعی کنید از جنس استیل برای دستگیره‌ها استفاده کنید. درب ضد سرقت باید دارای چشمی و قفل شب بند باشند تا از لحاظ امکانات کامل باشند. جنس این ابزار را نیز چک کنید تا از مرغوب بودن درب ضد سرقتی که قصد خرید آن را دارید مطلع شوید.

ویژگی‌های مهم قفل در ضد سرقت

قفل در ضد سرقت مهم‌ترین بخش امنیتی در راهنمای خرید درب ضد سرقت است. همان‌طور که در بند قبلی اشاره کردیم، قفل کاله قفلی است که برای درهای ضد سرقت به کار می‌رود. با این وجود به مارک بسنده نکنید و سایر موارد را هم چک کنید. برای مثال مهم است که قفل ضد اسید باشد. یکی از راه‌هایی که سارقان برای گذشتن از سد درب ضدسرقت انجام می‌دهند، ریختن اسید روی قفل است. با این کار قفل آب شده و سارق به‌راحتی درب را می‌گشاید! نکته‌ی بعدی تعداد زبانه‌های قفل است. هر چه این تعداد بالاتر باشد، امنیتی که قفل فراهم می‌کند نیز بالاتر است. قفل‌های مارک کاله 14 زبانه هستند که امنیت بسیار مناسبی را فراهم می‌کنند. برخی از قفل‌ها نیز آژیر دارند. این قفل‌ها به‌محض برخورد دیلم با آن‌ها، آژیر می‌کشند و افراد را از وجود سارق باخبر می‌سازند.

راهنمای خرید درب ضد سرقت - دُرناب

وزن درب ضد سرقت

می‌توان گفت مهم‌ترین ویژگی در راهنمای خرید درب ضدسرقت، وزن آن است. درون درب یک ورق فولادی یا پروفیل‌های خاص به کار می‌روند که آن را سنگین می‌کنند. بدون این قسمت درب، دیگر ضد سرقت نیست و تنها ظاهری متفاوت با درب‌های معمولی دارد. هنگام خرید درب ضد سرقت به بخش داخلی آن نگاه کنید و اگر امکان این نبود، وزن درب را چک کنید. وزن در ضد سرقت نباید از 95 کیلوگرم کمتر باشد.

عایق بودن درب ضد سرقت

از ویژگی‌های مهم درب ضد سرقت عایق بودن است. خانه محل آرامش و زندگی شماست، درب ضد سرقت باید عایق سروصدا باشد تا آرامش را به‌خوبی در منزل ساری و جاری کند. عایق بودن در برابر آتش و رطوبت ویژگی دیگر درب‌های ضد سرقت است. نادیده گرفتن این نکات باعث می‌شود بعدها درب شما مثلاً در اثر رطوبت مستهلک شود و هزینه‌ی مجددی برای تعمیر یا تعویض آن بپردازید. درب ضد سرقتی که در برابر آتش عایق است، با آتش زدن از بین نمی‌رود و علاوه بر حفاظت از درون ساختمان در برابر حریق، امکان نفوذ را به کمترین حالت خود می‌رساند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد راهنمای خرید درب ضد سرقت باید به آن‌ها توجه کنید پرداختیم. یک درب ضد سرقت باید وزن مناسب و کافی داشته باشد که معمولاً بیش از 95 کیلوگرم است. جنس رویه‌ی درب باید مناسب باشد و درب را از آسیب‌هایی مثل اشعه فرابنفش، خط‌ وخش و…حفظ کند. قفل درب باید ضد اسید، در صورت ممکن آژیردار و دارای زبانه‌های زیاد باشد. یراق‌آلات از جمله دستگیره، قفل شب بند، چشمی درب و قفل باید کامل و باکیفیت باشند. عایق بودن در برابر آتش، سروصدا و رطوبت از دیگر ویژگی‌های مهم این درب‌هاست. امیدواریم توانسته باشیم به شما کمک کنیم تا بهترین درب ضدسرقت موجود در بازار را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up