چگونه درب ضد سرقت را رگلاژ کنیم؟

درب ضد سرقت » مقالات » چگونه درب ضد سرقت را رگلاژ کنیم؟

رگلاژ درب ضد سرقت یکی از موضوعاتی است که بعد از مدت زمان قابل توجهی برای کاربران و خریداران ، مهم خواهد بود.

دلایل خارج شدن درب از رگلاژ

رگلاژ درب ضد سرقت به عنوان یکی از مهم ترین و اساسی ترین موضوعات در بحث و مراقبت و نگهداری از آن مطرح می شود.

از جمله مواردی که به عنوان مصداق خارج شدن درب از رگلاژ مطرح می شود شامل این موارد است؛

  • افتادگی لولا و شکستن آن
  • به صدا افتادن درب هنگام باز و بسته کردن درب
  • خراب شدن قفل و سخت باز و بسته شدن آن
  • چفت نشدن لنگه درب بر روی چارچوب

در ادامه به معرفی و بررسی هر کدام از این موارد پرداخته ایم.

رگلاژ درب ضد سرقت

افتادگی لولا و شکستن آن قبل از رگلاژ درب ضد سرقت

یکی از مهم ترین و اساسی ترین مواردی که سبب خارج شدن درب از رگلاژ درب می شود، موضوع لولا است.

ضخامت ورق آهن و اندازه لولا کار شده در درب امنیتی، یکی از مهم ترین موضوعات در تعیین میزان کیفیت لولای درب است.

به عنوان مثال بخش قابل توجهی از خریداران محترم هنگامی که برای درب ضد سرقت به فروشگاه ها و سایت های اینترنتی مختلف مراجعه می کنند، موضوع لولا و رگلاژ درب های امنیتی را مورد توجه قرار نمی دهند.

در حالی که موضوع لولا یکی از مهم ترین مواردی است که در میزان کیفیت، ماندگاری و طول عمر درب بسیار مهم و قابل توجه است.هنگام خرید درب ضدسرقت می بایست موارد متعددی را مورد بررسی و نقد قرار دهیم که به صورت مفصل در لینک بالا و صفحه اصلی سایت در ارتباط با آن گفت و گو کرده ایم.

عموما محصولاتی که دربازار وجود دارند با ضخامت آهن زیر 1 میلی متر یا نهایتا با ضخامت ورق آهن 1 و رب طراحی و به اندازه 10 سانتی متر تولید می شوند.منظور از معرفی کیفیت محصولات موجود در بورس تهران به این معنا نیست که تمامی محصولات این مناطق بی کیفیت هستند، هدف از بیان این موضوع آن است که خریداران محترم هنگامی که به صورت حضوری قصد دارند به خرید محصول مورد نظر خود بپردازند، با دیدی باز این مهم را انجام دهند.

این ضخامت برای خریدارانی که اطلاعات کافی نداشته باشند، ضخامت خوب و قابل توجهی خواهد بود، اما خریداری که با یک سرچ ساده در اینترنت با محصولات مجموعه ما آشنا شده باشد، متوجه تفاوت کیفیت و متریال محصولات به کار شده خواهد شد.

گروه درب های ضد سرقت دُرناب به عنوان تولید کننده برتر از ابتدای طراحی، تمامی موارد را از جمله گارانتی و رگلاژ را مد نظر می گیرد. به همین منظور ضخامت ورق آهن کارشده در لولای محصولات این مجموعه با ورق آهن 3 میلی متری و به طول 14 سانتی متر، طراحی و تولید شده است.

رگلاژ درب ضد سرقت

به همین منظور است که در ابتدای محتوا به این موضوع اشاره کردیم که اگر درب شما نیازمند رگلاژ درب ضد سرقت و تعمیر لولا می باشد، تنها دلیل آن ضعف کیفیت کار شده در متریال استفاده شده در ساختار درب است.

به عنوان مثال، تصویری که در ادامه مشاهده خواهید کرد، درب لابی لولا محوری با ابعاد 2.45 در 2.50 متر را نشان می دهد که با روکش دو طرف شیشه 8 میل سکوریت، به راحتی و بدون هیچگونه مشکلی بر روی لولا قرار گرفته است. (ویدیو کامل این نصب در قسمت پروژه های انجام شده موجود می باشد)

رگلاژ درب ضد سرقت - دُرناب

اما تا به اینجا اطلاعات کاملی را در ارتباط با لولای کار شده در درب های امنیتی در اختیار شما قرار دادیم و در ادامه به معرفی و بررسی دومین موضوع از موارد مورد بحث محتوا پرداخته ایم.

به صدا افتادن درب هنگام باز و بسته کردن قبل از رگلاژ درب ضد سرقت

موضوع به صدا افتادن درب در هنگام باز و بسته شدن، یکی دیگر از مواردی است که در میزان کیفیت درب بسیار تاثیر گذار است.

همان طور که می دانید یکی از متداول ترین راه های از صدا انداختن این موضوع در رگلاژ، روغن کاری و روان کردن لولای مورد نظر است.

اما بر خلاف تصور بیشتر خریداران که گمان می کنند موضوع به صدا افتادن درب یک امر بسیار طبیعی است که ممکن است بعد از چند سال در درب های امنیتی ایجاد شود، این موضوع نیز تماما بستگی به متریال و کیفیت دیتیل کار شده در لولا دارد.

گروه ما به منظور پیشگیری در موضوع به صدا افتادن لولا و درب، هنگام قرار دادن لولای لنگه در لولای چارچوب، این دو لولا را تماما به گیریس آغشته می کند که این موضوع سبب می شود تا سالیان متمادی این درب دچار هیچگونه صدا و مشکلی نشود.

اما بعد از بررسی کامل دو موضوعی که ارتباط مسقیمی را با لولا و رگلاژ درب ضد سرقت داشت، به معرفی و بررسی دو مورد دیگری که در این موضوع مهم و قابل توجه است، پرداخته ایم.

رگلاژ درب ضد سرقت

خراب شدن قفل و سخت باز و بسته شدن آن

موضوع قفل ضد سرقت که یکی از حیاتی ترین، اساسی ترین و مهم ترین موارد تعیین کننده امنیت و مقاومت درب است، در موضوع رگلاژ درب ایمن نیز دارای جایگاه ویژه ای می باشد.

همان طور که می دانید برند های مختلفی در سیستم قفل درب وجود دارد که شرکت های مختلف برند های متفاوتی را در محصولات خود استفاده می کنند.به عنوان مثال یکی از برند های معروف و مشهور در این عرصه برند کالی ترکیه می باشد که این برند در زمینه قفل حدود 46 تنوع قفلی متفاوت را دارد و هر یک از خریداران محترم می توانند بر اساس سلیقه و نیاز خود به انتخاب محصول مورد خود بپردازند.

این مجموعه به منظور پیش بینی رگلاژ، قفل گاو صندوقی را به عنوان قفل محصولات خود انتخاب کرده است که یکی از بهترین و با کیفیت ترین محصولات در بازار ایران و بازار های جهانی است و هر یک از خریداران می توانند با کلیک بر روی لینک بالا از جزئیات بیشتر این موضوع دیدن فرمایند و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

تمامی یراق آلات این برند ترکیه ای دارای 5 سال گارانتی تعویض می باشد که این موضوع هنگام خرید بسیار مهم و قابل توجه است.

این گارانتی 5 ساله شامل تمامی محصولات مختلف این بند شامل یراق آلات نیمه مرکزی، مرکزی، مولتی کاله و موارد دیگر می باشد.

اما سوالی که مطرح می شود این است که این یراق آلات بعد از 5 سال دچار چه مشکلاتی خواهند شد که نیازمند رگلاژ می شوند؟

تنها موضوعی که ممکن است برای قفل کار شده در درب شما ایجاد شود، خراب شدن سیلندر است.

رگلاژ درب ضد سرقت

تعویض و جا به جایی سیلندر جدید به جای سیلندر قدیمی در درب های امنیتی نیز مشابه و همانند درب چوبی می باشد که خریداران و مصرف کنندگان محترم می توانند به سادگی سیلندر درب را تعویض کنند و بدون پرداخت هزینه ای بابت رگلاژ درب ضد سرقت، به راحتی این موضوع را انجام دهند.

اما در مقایسه ای که می توان نسبت به این چند موضوع داشت به جرات می توان گفت که موضوع رگلاژ قفل در درب، به هیچ عنوان موضوع مرسومی نبوده و عموما برند های قوی و معتبر قفل به این سادگی ها دچار این چنین مشکلاتی نخواهند شد.

اما در ادامه به بررسی و مقایسه آخرین موضوع در بحث رگلاژ پرداخته ایم که به عنوان یکی از متداول ترین مشکلات خریداران محترم شناخته می شود.

چفت نشدن لنگه درب بر روی چارچوب

یکی دیگر از مواردی که به عنوان مصداق نیازمند شدن  به موضوع رگلاژ درب ضد سرقت است، موضوع چفت شدن لنگه درب بر روی چارچوب است.

عموما درب های ضعیف و رنج متوسط بازار بعد از چند سال استفاده، دچار شکم دادن و خارج شدن از رگلاژ می شوند.

این موضوع که یک بار دیگر نیز ارتباط مستقیمی را با ساختار زیرسازی و استارکچر درب دارد و در آینده رگلاژ درب ضد سرقت بسیار موثر و ضروری است.

اما تا به این قسمت به معرفی 4 مشکل رایج در آینده درب های امنیتی پرداختیم. یکی از مواردی که ممکن است هنگام خرید از فروشگاه های مختلف ببینید و بشنوید، موضوع ارتباط لولای کارشده با ارتفاع و عرض درب است.

رگلاژ درب ضد سرقت

مجموعه ما از آن جهت که لولای 14 سانتی متری خود را با ورق آهن 3 میلی متری تولید می کند، امکان تولید درب های لولایی را تا ارتفاع 3 متر و 40 سانتی متر و عرض 140 سانتی متر را برای مشتریان محترم خود فراهم می کند.

هر یک از خریداران محترم می توانند با مراجعه به دسته بندی های مختلف درب های امنیتی و داخلی، از مدل های متنوع این مجموعه دیدن فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید