آموزش نصب درب ضد سرقت

درب ضد سرقت » مقالات » آموزش نصب درب ضد سرقت

آموزش نصب درب ضد سرقت در سال‌های اخیر به دلیل امنیت بالای این تجهیزات ساختمانی بسیار موردتوجه قرارگرفته‌اند.

این نوع از درب‌ها به خاطر اینکه در برابر دست‌کاری، تخریب و اهرم نمودن ایمنی بالایی دارند، به میزان قابل‌توجهی می‌توانند از ورود سارقان به داخل منزل یا ساختمان جلوگیری نمایند. درب ضد سرقت با استفاده از ورق های فلزی تولید می شود که دارای روکش های ام دی اف طبیعی یا مصنوعی هستند. این درب‌ها اغلب در برابر گرما و سرما عایق بوده و ضد حریق هستند. گذشته از مزایای نصب درب ضد سرقت و ویژگی‌های انواع آن، آشنایی با مراحل و آموزش نصب درب ضد سرقت برای افرادی که تصمیم به خرید این تجهیزات ساختمانی می‌گیرند، ضروری است.به همین خاطر در این مقاله دُرناب قصد داریم مرحله‌به‌مرحله به آموزش نصب درب ضد سرقت بپردازیم تا در صورت نیاز بتوانید با تمام مراحل نصب این نوع از درب‌های باکیفیت آشنا شوید.

آموزش و نحوه نصب درب ضد سرقت

نکات مهم پیش از نصب درب ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت توسط افراد کارشناس به‌سرعت انجام می‌شود، اما اگر قرار باشد افراد غیرحرفه‌ای این درب‌ها را نصب کنند، ممکن است نیاز به زمان زیادی داشته باشد و برای آن ها کار پیچیده‌ای به نظر برسد. به همین خاطر آشنایی با نکات مهم قبل از نصب درب و شروع کار برای همه افراد ضروری است.

  • ابتدا باید توجه داشته باشید که هنگام خرید درب ضد سرقت، به اندازه آن دقت کنید. این درب‌ها به این صورت نیستند که شما اندازه درب را بگیرید و سفارش دهید تا درب مورد نیاز برای شما ساخته شود. شما برای نصب این گونه از درب‌ها باید اندازه چهارچوب را بگیرید و به کارشناسانی که در این زمینه فعالیت می کنند ارائه نمایید.
  • پس از اندازه گیری باید ابتدا فریم مورد نیاز برای درب‌های ضد سرقت را بسازید. معمولاً دو نوع فریم در اندازه های مختلف برای درب‌های ضد سرقت ساخته می شوند. اندازه این فریم ها 40*80 سانتی‌متر یا 40*100 سانتی‌متر هستند.

توجه: فریم درب ضد سرقت باید یک سانتی‌متر از اندازه درب بیشتر باشد تا به راحتی در فریم قرار بگیرد. به این صورت درب ضد سرقت به پاگرد یا دیوار گیر نمی کند.

آموزش نصب درب ضد سرقت - دُرناب

مراحل نصب درب ضد سرقت

مراحل نصب درب‌های ضد سرقت شامل مرحله نصب فریم و نصب درب ضد سرقت می شود.

  1. در مرحله اول چهارچوب درب درست می شود و پروفیل های مورد نیاز برای این نوع درب‌ها بر اساس اندازه ای که در بخش پیش اشاره کردیم ساخته می شوند. چهارچوب باید بسیار محکم به دیوار متصل شود. به همین خاطر باید در اندازه گیری آن دقت بالایی به خرج دهید تا هیچ گونه خطای محاسباتی پیش نیاید. پس از نصب چهارچوب درب باید با ضد زنگ کاملاً پوشانده شود تا دچار فرسودگی و زنگ‌زدگی نشود.
  2. مرحله دیگر که مربوط به نصب درب ضد سرقت می شود روش های گوناگونی دارد که در ادامه به هر یک از آن ها اشاره می کنیم.

آموزش گام به گام نصب درب ضد سرقت

اولین مرحله برای نصب و استفاده درب‌های ضد سرقت، ساختن چهارچوب جدید است که در بخش پیش کمی درباره آن صحبت کردیم. اگر در منازل و ساختمان های نوساز تصمیم دارید درب‌های ضد سرقت نصب کنید، باید چارچوب های جدید متناسب با ابعاد درب ساخته شود. در غیر این صورت در ساختمان های قدیمی پس از اندازه گیری درب باید چهارچوب متناسب با آن ساخته شود. در صورتی که امکان داشته باشد می توانید این درب‌ها را بر روی چارچوب های قدیمی نصب کنید اما اگر اندازه درب‌ها متناسب با چارچوب نباشد باید وارد پروسه تعویض درب ضد سرقت شوید.

1- ساخت چهارچوب درب

پس از اندازه گیری دقیق چهارچوب توسط خودتان یا تیم دُرناب و ساخت آن با استفاده از پروفیل های آهنی، می‌توانید قبل از سفید کاری ساختمان این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که از عایق کاری های ضد زنگ برای چهار چوب استفاده کنید.

2- نصب قفل درب و دستگیره

درب‌های ضد سرقت معمولاً دارای دفترچه راهنما هستند که هنگام خرید به مشتریان ارائه می شود. مراحل کلی نصب قفل ها و دستگیره درب ضد سرقت در این راهنما توضیح داده شده است. قفل های درب با دو پیچ در متصل می شوند و توسط یک دوک نخ ریسی به دستگیره درب وصل می شوند. در نهایت باید قفل داخلی در نصب شود.

3- نصب لولای درب ضد سرقت

پیش از اینکه برای نصب لولا اقدام کنید، باید ابتدا به صورت دقیق اندازه گیری کنید و اندازه های چهارچوب درب را داشته باشید. برای این کار بهتر است از فرد دیگری کمک بگیرید و درب را داخل چهارچوب خود قرار دهید. به این ترتیب پس از اندازه گیری باید مطمئن باشید که حداقل یک شکاف 3 میلی متری برای نصب لولا وجود دارد. پس از اندازه گیری دقیق حالا باید با یک مته با سایز 2 میلی‌متر لولای درب را نصب کنید. نحوه نصب لوله های بالا پایین و وسط درب به یک صورت است.

4- نصب خود درب ضدسرقت

آخرین مرحله نصب درب است. روش های گوناگونی برای نصب درب‌های ضد سرقت دُرناب و دیگر مجموعه ها وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم.

4-1 روش جوش دادن درب

جوش دادن درب ضد سرقت یکی از روش هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. قبل از جوش دادن درب دقت کنید که عملکرد سیستم قفل درب به درستی کار کند. سپس برای اینکه مطمئن شوید درب به صورت کامل در جای خود قرار گرفته، به صورت موقت با چند خال‌جوش درب را در جای خود ثابت کنید و پس از امتحان کردن درب و چند بار باز و بسته کردن و تراز کردن آن، می توانید به صورت کامل و اساسی درب ضد سرقت را جوش دهید.

4-2 روش رول بولت

روش رول بولت نیز یکی دیگر از روش های نصب درب ضد سرقت است که کمی نیاز به تخریب دارد. پیش از این که از این روش استفاده کنید، مطمئن باشید که دیوار مقاومت کافی برای نصب درب‌های ضد سرقت را داشته باشد. برای مثال اگر این درب‌ها را در دیوارهای بتنی نصب می کنید، بسیار مناسب است. چرا که دیوارهای بتنی مقاومت کافی دارند.

روش نصب رول بولت نیز به این صورت است که ابتدا باید از درست کار کردن قفل درب مطمئن شوید. سپس درب را با چهارچوب تراز کنید. لولا ها را با دیوار هماهنگ کرده و با در نظر گرفتن سوراخ های موجود در چهارچوب درب، روی دیوار سوراخ هایی ایجاد کنید تا بتوانید درب را داخل آن ها نصب کنید. پس از تراز کردن درب با دیوار حالا می توانید از رول بولت ها استفاده کنید و آن ها را وارد حفره های داخل دیوار نمایید. به این صورت به راحتی قادر به نصب درب دُرناب یا دیگر شرکت ها خواهید بود.

4-3 روش نصب پارتیشنی

پیش از اینکه چهارچوب درب‌های ضد سرقت را در دیوار پارتیشنی نصب کنید، حتماً باید به درستی چهارچوب را اندازه بگیرید و از ضد زنگ برای افزایش طول عمر آن استفاده کنید. در نهایت نیز می توانید درب را کاملاً تراز کنید و به راحتی با استفاده از روش پارتیشنی نصب کنید. در صورتی که اندازه چهارچوب درست نباشد، ممکن است چهار چوب پس از نصب دچار پیچیدگی شود. در مرحله نهایی نصب درب نیز ابتدا باید بتن ریزی، گچ کاری و رنگ کاری انجام شود تا بتوانید در را نصب کنید.

آموزش نصب درب ضد سرقت - دُرناب

4-4 روش نصب درب ضد سرقت چینی

نصب درب‌هایی که ساخت چین هستند کمی با روش های قبلی که به آن ها اشاره کردیم، تفاوت دارند. برای نصب این درب‌های ضد سرقت باید حتماً از فریم انتظار فلزی استفاده شود. این فریم پس از اینکه مرحله دیوار چینی ساختمان پایان پیدا کند و قبل از سفید کاری باید نصب شود.

پروفیل های آهنی یا همان قوطی هایی که برای نصب درب ضد سرقت چینی مورد استفاده قرار می گیرند، در اندازه های 4*8 یا 4*10 هستند.

البته امکان استفاده از قوطی های کوچک‌تر نیز وجود دارد، اما توصیه می شود که قبل از نصب این نمونه درب از کارشناسان و افرادی که در این زمینه تخصص دارند راهنمایی بگیرید.

توجه: اندازه فریم انتظار برای درب ضد سرقت چینی باید یک سانتی‌متر از ابعاد پشت به پشت خود درب بیشتر باشد. به عنوان مثال اگر سایز پشت به پشت این نوع از درب‌ها 105 در 210 سانتی‌متر است، اندازه ای که برای فریم انتظار در نظر می گیرید باید برای طول و عرض 1 سانتی‌متر بیشتر باشد. توجه داشته باشید که فضای لازم برای درب‌های ضد سرقت چینی یعنی حدود 5 سانتیمتر در نظر بگیرید.

کلام پایانی

در این مقاله با بررسی مراحل و آموزش نصب درب‌های ضد سرقت با استفاده از روش های گوناگون در خدمت شما بودیم. بسیاری از مجموعه ها و فروشگاه های معتبر مانند فروشگاه دُرناب پس از خرید این نوع از درب‌ها امکان نصب آن توسط کارشناسان خبره و باتجربه را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. به همین خاطر دیگر نیازی نیست که نگران مراحل نصب این درب‌ها باشید. چرا که پس از تحویل گرفتن درب می توانید از خدمات مربوط به نصب آن نیز توسط کارشناسان حرفه‌ای این مجموعه استفاده کنید.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up