فریم انتظار درب ضد سرقت

درب ضد سرقت » مقالات » فریم انتظار درب ضد سرقت

فریم انتظار درب ضد سرقت  یکی از موضوعاتی است که تمامی پروژه های نوسازی و بازسازی با آن دست و پنجه نرم می کنند به همین منظور در این مقاله نسبتا کوتاه، به بررسی این موضوع پرداخته ایم.

موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است:

  • منظور از فریم انتظار درب های امنیتی چیست؟
  • چگونگی استفاده نصاب درب از فریم انتظار
  • معرفی فریم انتظار درب های ضد سرقت
  • معرفی فریم انتظار درب های لولا محوری یا پیوت
  • ابعاد ساخت درب بعد از قرار گیری فریم انتظار درب

در این محتوا تلاش کرده ایم تا در هر قسمت، اطلاعات کامل و دقیقی را در ارتباط با این موضوع در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا بتوانید در کمترین زمان ممکن بهترین انتخاب را داشته باشید.

منظور از فریم انتظار درب ضد سرقت چیست؟

فریم انتظار درب ضد سرقت فریم یا قوطی آهنی است که در چارچوب درب قرار داده می شود تا نصاب درب بتواند چارچوب اصلی و مورد نظر را به آن متصل کند.

عموما فریم انتظاری که برای درب ها در نظر گرفته می شود، قوطی های 30*60 یا 80*40 است، البته این اعداد اگر بزرگ تر یا کوچک تر باشند، هیچگونه تداخلی را در فرآیند نصب اجرا نخواهد کرد.

همان طور که می دانید فرآیند تعویض و نصب درب، همواره یکی از معضلات اصلی خریداران محترم می باشد که فریم انتظار کار شده در محل نصب، کمک قابل توجهی را به نصابان محترم خواهد کرد.

فریم انتظار درب ضد سرقت-دُرناب

چگونگی استفاده نصاب از فریم انتظار درب

دومین مرحله بعد از قرار دادن قوطی های مربوط به فریم انتظار، آغاز فرآیند تعویض است که نصاب محترم با استفاده از دستک هایی که از این فریم می گیرد، چارچوب را قرص و محکم متصل می کند.

دلیل این موضوع که سایز فریم انتظار کار شده در دهانه درب، هیچگونه اهمیتی را برای تیم اجرا ندارد به این دلیل است که تنها استفاده این افراد مجرب به منزله گرفتن دستک های مربوط است.

معرفی فریم انتظار درب ضد سرقت

فریم انتظار درب های امنیتی یا ضد سرقت همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم منظور قوطی هایی هستند که در دهانه درب کار می شوند.

عموما در درب های تک لنگه و درب دو لنگه گفته می شود که این فریم می بایست در آکس جلویی درب قرار می گیرد تا نصاب بتواند فرآیند نصب را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. اما موضوع فریم انتظار ضدسرقت در مدل های پیوت (لولا پاشنه ای)، تا حدودی متفاوت است که در ادامه این محتوا به بررسی کامل و جامع آن پرداخته ایم.

فریم انتظار درب ضد سرقت-دُرناب

معرفی فریم انتظار درب های لولا محوری یا پیوت

موضوع مورد بحث این مقاله در این قسمت تا بخش قابل توجهی مشابه قسمت های دیگر است، اما عموما فریم انتظار دربی که برای اجرای این نمونه ها پیشنهاد می شود، قوطی های 10 در 40 آهن است که سطح بیشتری را اشغال می کند.

دلیل این موضوع نیز آن است که کف کار یا پهنای درب های لولا محوری، عموما از مدل های ضد سرقت بیشتر بوده و به دلیل همین موضوع است که سایز قوطی کار شده در این مدل از درب های امنیتی، بیشتر است.

فریم انتظار درب ضد سرقت-دُرناب

اما موضوع بعدی که مورد بررسی قرار گرفته است، ارتباط مستقیمی را با مهندسان و طراحان پروژه های ساختمانی دارد که مجموعه دُرناب به صورت مفصل به آن پرداخته است.

ابعاد ساخت بعد از قرار گیری فریم انتظار درب

عموما نصاب ها و شرکت های مختلف، بر اساس فریم انتظار درب موجود، ابعاد ساخت متفاوتی را به خط تولید کارخانه ارائه می کنند.

مجموعه دُرناب به منظور یکسان سازی تمامی مدل های داخلی و امنیتی، از ابعاد گرفته شده، یک سانتی متر را از ارتفاع و دو سانتی متر را از عرض به منظور بادخور و ابعاد ساخت کم می کند.

این موضوع سبب می شود تا تیم نصب و اجرای مجموعه به راحتی فرآیند عملیاتی خود را انجام دهد.

اما پیشتر به این موضوع اشاره کردیم که فرآیند ارائه ابعاد درب، موضوع مهم و با اهمیتی برای مهندسان و طراحان داخلی است. این موضوع به این دلیل است که این عزیزان هنگام طراحی های خود ابعاد نهایی و مفید درب را در نظر می گیرند و توجهی به ابعاد کسر شده در فریم انتظار ندارد.

ابعاد ذکر شده در بالا به منظور ساخت درب ضد سرقت می باشد و طراحان محترم می توانند بر این اساس، طراحی خود را نهایی کنند.

فریم انتظار درب ضد سرقت-دُرناب

همان طور که مطالعه کردید، در این محتوا همواره تلاش کردیم تا ابعاد مناسب فریم انتظار درب را به منظور تسهیل در فرآیند نصب و اجرا، به شما عزیزان ارائه کنیم، به این امید که تمامی خانه ها و خانواده های ایرانی در کمال آسایش و امنیت به زندگی و کسب و کار خود ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید