ارتباط قرنیز با درب های آپارتمان

درب ضد سرقت » مقالات » ارتباط قرنیز با درب های آپارتمان

قرنیز و درب های آپارتمان از آن جهت که در یک تم رنگی و طراحی هستند به عنوان موضوع مقاله این هفته مجموعه دُرناب انتخاب گردیده است.

در این محتوا که به صورت کلی به بررسی ابعاد مختلف این موضوع پرداخته است، در ارتباط با تیتر های زیر اطلاعات مختصر و مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

  • تعریف کلی قرنیز و دلایل استفاده از آن
  • ویژگی های استفاده از این محصول
  • انواع قرنیز در ساختمان
  • اطلاعات لازم هنگام خرید قرنیز
  • قیمت مدل های مختلف این محصول

در ادامه تلاش کرده ایم تا هر یک از موارد بالا را به صورت جداگانه مورد نقد و بررسی قرار دهیم تا خریداران محترم درب و قرنیز بتوانند در کمترین زمان ممکن اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایند.

تعریف کلی قرنیز و دلایل استفاده از آن

قرنیز یا Cornice به نواری با پهنای بین 7 تا 12 سانتی متر گفته می شود که با متریال های مختلف طراحی و تولید می شود و در پایین دیوار، بین دیوار و کف نهایی نصب و اجرا می شود.

این نوار که از گذشته با جنس های سرامیک و سنگ و امروزه بیشتر  با متریال های جدید تری مانند MDF، پلاستیک و PVC به فروش می رسد، نقش های مختلفی را در آپارتمان اجرا می کند.

دلایل اصلی استفاده از این محصول را می توان به چهار دسته تقسیم کرد؛ مورد اول که یکی از اصلی ترین دلایل اولیه استفاده از این محصول بوده است، جلوگیری از آسیب رسیدن به نازک کاری اجرا شده در پروژه های مختلف است.

دومین موضوع که می تواند در کفه دیگر ترازوی محاسبه دلایل استفاده از این نوار باشد، جلوگیری از انتقال رطوبت و خیس شدن دیوار باشد که این موضوع تا حد بسیار زیادی مهم و حیاتی است.

اما سومین دلیل استفاده از قرنیز های مختلف، هارمونی و ترکیب رنگی است که در کنار کف، درب اتاق خواب و دیوار ها ایجاد می شود.

موضوع ترکیب رنگی قرنیز و درب اتاق خواب ارزان به عنوان یکی از اصلی ترین و حساس ترین موضوعات مرتبط با طراحی داخلی است، چرا که ترکیب رنگ این دو محصول در کنار هم می تواند جلوه خاص و منحصر به فردی را به ناظران و کارفرمای محترم منتقل کند.

قرنیز- دُرناب

مجموعه دُرناب به عنوان تولید کننده درب های اتاقی، این امکان را در اختیار خریداران محترم قرار می دهد تا تمامی کلیات و جزئیات درب ها به صورت سفارشی طراحی و تولید شود تا خریداران محترم دچار نگرانی و سردرگمی در ارتباط با انتخاب تم رنگی و طراحی درب ها نشوند.

اما چهارمین موضوعی که می تواند در استفاده از قرنیز موثر باشد، پوشاندن فضای خالی میان لمینیت یا پارکت اجرا شده در کف و قرنیز اجرا شده است.

دلیل این فاصله نیز از آن جهت است که هنگام نصب و اجرای قرنیز های مختلف، یک سانتی متر را به عنوان بادخور در نظر می گیرند تا به دلیل انقباض و انبساط دچار ترک خوردگی و مشکل نشوند.

اما این محصول که تنوعی بسیار زیادی را نیز در اختیار خریداران محترم قرار می دهد، می بایست ویژگی های منحصر به فردی را داشته باشد که در ادامه به بررسی این موارد پرداخته ایم.

ویژگی های استفاده از این محصول

این محصول می بایست 3 ویژگی اصلی را در خود داشته باشد:

1-مقاوم و قدرتمند در برابر ضربه

2-مقاومت در برابر رطوبت و جلوگیری از نفوذ آب

3-نصب و اجرای آسان

این سه ویژگی در کنار هم می تواند نشانه ها و شاخصه هایی از بهترین و با کیفیت ترین قرنیز را به خریداران محترم منتقل کند.

اما در قسمت بعدی مقاله ارتباط قرنیز با درب های آپارتمان، به بررسی انواع قرنیز در ساختمان پرداخته ایم.

قرنیز- دُرناب

انواع قرنیز در ساختمان

انواع قرنیز که به دلیل تنوع در نوع متریال اجرا شده توسط فروشندگان مختلفی تهیه و اجرا می شود به طور کلی به 5 دسته تقسیم می شود؛

1-قرنیز چوبی

2-قرنیز PVC

3-قرنیز پلاستیکی

4-قرنیز سنگی

5-قرنیز سنگی

طبیعتا انتخاب و خرید هر کدام از این محصولات تماما به سلیقه، بودجه و انتخاب مشتریان محترم بستگی دارد اما هنگام خرید این محصول می بایست نکات زیادی مورد توجه قرار گیرد که در قسمت بعدی محتوای ارتباط قرنیز با درب های آپارتمان به این موارد پرداخته ایم.

اطلاعات لازم هنگام خرید قرنیز

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم ست بودن و هماهنگ بودن درب های داخلی – اتاقی و ضد سرقت با قرنیز اجرا شده در آپارتمان بسیار مهم و تاثیر گذار است.

یکی از اصلی ترین و اولین نکته ای که در این قسمت به آن پرداخته ایم آن است که عموما قرنیز می بایست یک پرده تیره تر یا سیر تر از کف نهایی باشد و درب های واحد نیز با تم رنگی قرنیز در یک راستا باشند.

مجموعه ما که پیش تر دغدغه و نگرانی خریداران مختلف را از بابت درب های اتاقی راحت کرده بود در ارتباط با درب ضد سرقت نیز این موضوع کاملا صادق است.مجموعه درب ضد سرقت دُرناب هیچگونه محدودیتی را از بابت تولید درب های امنیتی در رنگ ها، طرح ها و مدل های مختلف ندارد و خریداران محترم می توانند با خیال راحت به انتخاب محصول مورد نظر خود بپردازند.

یکی دیگر از مواردی دیگری که خریداران محترم هنگام خرید این محصول دچار اشتباه می شوند، تمامی قرنیز های واحد را با رنگ سفید تهیه می کنند که این موضوع از نظر طراحی داخلی و زیبایی بصری، توصیه نمی گردد و انتخاب محصول با یک واحد رنگ تیره تر، در اولویت قرار بیشتر قرنیز های آپارتمانی ساده و بدون طرح های غیر عادی مانند گل و دیگر موارد می باشد و این نمونه های خاص از نظر طراحی، بیشتر در قرنیز های سرامیکی دیده می شود و تنوع دیگر مدل ها بیشتر در رنگ اجرا شده‌ی آن ها است.

قرنیز- دُرناب

علاوه بر این انتخاب و خرید قرنیز های PVC و MDF به مراتب از دیگر مدل ها بیشتر است، چرا که دارای تنوع بالاتری هستند و علاوه بر این دارای قیمت پایین تری نیز می باشند.

هماهنگ کردن یا ست کردن مدل های مختلف این محصول با دسته بندی درب ضد سرقت ارزان دُرناب نیز بسیار راحت تر و بدون دردسر تر می باشد چرا که بخش قابل توجهی از محصولات ارزان این دسته بندی، با روکش های PVC طراحی و قیمت گذاری شده اند.

بنابر این انتخاب قرنیز با روکش PVC به همراه انتخاب درب ضدسرقت ارزان می تواند سبب کاهش قابل توجه هزینه ها گردد.

آخرین موضوعی که در قالب یک سرفصل جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است، موضوع قیمت این محصولات است که به بررسی آن پرداخته ایم.

قیمت مدل های مختلف این محصول

قیمت قرنیز به 4 عامل مستقیم مرتبط است که در ادامه به معرفی این موارد پرداخته ایم.

1-ارتفاع یا سطح قرنیز که عموما در بازه 7 تا 12 سانتی متر بوده اما امکان تولید سفارشی این محصول نیز میسر می باشد.

2-متراژ محصول خریداری شده، ارتباط مستقیمی را با قیمت آن دارد.

3-قطر و ضخامت 

4-کشور سازنده

این موارد در کنار هم می توانند عواملی باشند که قیمت محصول مورد نظر شما را تعیین می کند.

در پایان امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات جامع، مختصر و مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم و مشکلی را از مشکلات متعدد بازسازی منزل شما عزیزان کم کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

وبلاگ