دیلم کردن درب ضدسرقت یعنی چه؟

درب ضد سرقت » مقالات » دیلم کردن درب ضدسرقت یعنی چه؟

دیلم کردن درب ضدسرقت، یکی از اصلی ترین روش های سرقت از منازل است که در این مقاله به بررسی روش های مختلف آن و بررسی مدت زمان انجام این موضوع پرداخته ایم.

مواردی که در این محتوا مورد بررسی قرار گرفته است، شامل موارد زیر است:

  • دیلم کردن درب ضدسرقت یعنی چه؟
  • سارق چگونه درب ضد سرقت را دیلم میکند؟
  • بهترین راه افزایش امنیت درب ضد سرقت در برابر دیلم کردن:
  • آیا درب ضد دیلم وجود دارد؟
  • بهترین و مقاوم ترین درب امنیتی در برابر دیلم کردن چیست؟
  • دیگر راه ها و شیوه های ورود به منزل از طریق درب های امنیتی چیست؟
  • چگونه درب خانه را ضد سرقت کنیم؟

مجموعه ما به عنوان یکی از تولید کنندگان برتر سطح کشور، در این مقاله تلاش کرده است تا تمامی اطلاعات و جزئیات مربوط به دیلم کردن درب های امنیتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا هنگام خرید محصول مورد نظر خود، هیچگونه نگرانی را بابت این موضوع نداشته باشید.

دیلم کردن درب ضدسرقت-دُرناب

دیلم کردن درب ضدسرقت یعنی چه؟

قدیمی ترین و متداول ترین شیوه سرقت از خانه ها، دیلم کردن درب ضد سرقت است.

در این شیوه همان گونه که از نامش پیداست، سارق با استفاده از یک دیلم و اهرم کردن آن به چارچوب، درب منزل و محل کار شما را خم کرده و به سادگی وارد آن می شود.

این شیوه از آن جهت به عنوان متداول ترین شیوه سرقت شناخته می شود که در سریع ترین زمان ممکن و بدون هیچگونه وسیله اضافی دیگری انجام می پذیرد.

تنها موضوعی که سبب می شود تا سارق فکر انتخاب این شیوه سرقتی را از درب شما داشته باشد، ضعف درب و چهارچوب کارشده در پروژه شما است که در ادامه این محتوا به بررسی کامل آن پرداخته ایم.

اما موضوعی که در قسمت دوم معرفی و بررسی شده است، چگونگی انجام این موضوع است که بررسی کامل آن پرداخته ایم.

دیلم کردن درب ضدسرقت-دُرناب

سارق چگونه درب ضد سرقت را دیلم میکند؟

  • اجرای دیلم کردن درب ضدسرقت توسط سارق به این شیوه انجام می شود که سارق در مرحله اول، دیلم خود را در فاصله میان چارچوب و لنگه درب شما قرار می دهد.
  • در دومین مرحله با تکیه گاه قرار دادن چارچوب درب امنیتی که یکی از مهم ترین عوامل در تعیین میزان امنیت درب است، فشار قابل توجهی را بر اساس میزان مقاومت و کیفیت درب شما، به لنگه وارد می کند.

در صورتی که درب شما ضعیف باشد و از استراکچر غیرقابل قبولی تولید شده باشد، با کمترین فشار و زمان ممکن خم می شود و سارق وارد منزل یا محل کار شما می شود.

دیلم کردن درب ضدسرقت-دُرناب

بهترین راه افزایش امنیت درب ضد سرقت در برابر دیلم کردن:

استفاده از درب ضد سرقت ضد دیلم و با کیفیت بهترین و اولین راه است.

اما موضوعی که مطرح می شود آن است که بخش قابل توجهی از فروشندگان این بازار، با جرئت اعلام می کنند که محصولات آن ها ضد دیلم هستند که در ادامه به بررسی این موضوع پرداخته ایم.

آیا اصلا درب ضد دیلم وجود دارد؟

پاسخ این سؤال یقینا منفی است.هیچ درب ضد سرقت ضد دیلمی وجود ندارد که در مقابل دیلم شدن، مقاوم باشد.

دلیل این موضوع نیز آن است که هر چه قدر نیز میزان کیفیت ورق کار شده و ضخامت آن بالا و قابل قبول باشد، بعد از مدت زمان قابل توجهی به درب فشار وارد شده و شروع به خم شدن می کند.

به همین دلیل است که فروشندگان محترمی که در بورس های مختلف درب ضد سرقت در تهران و شهرستان ها عنوان می کنند که درب آن ها ضد دیلم بوده و در برابر دیلم کردن درب ضد سرقت تماما مقاوم است، یک دروغ تمام عیار است.

دیلم کردن درب ضدسرقت-دُرناب

بهترین و مقاوم ترین درب امنیتی در برابر دیلم کردن چیست؟

همان طور که در قسمت قبلی نیز اشاره کردیم، پاسخ این سؤال، تمام و کمال به موضوع ساختار داخلی درب بستگی دارد.

اما گروه دُرناب از آن جهت که همواره تلاش کرده است بهترین و با کیفیت ترین محصولات را در اختیار مشتریان محترم خود قرار دهد، با ایجاد یک تغییر، این موضوع را تا حد قابل توجهی کاهش داده است.

این موضوع با قرار گرفتن در کنار قوطی 30 در 50 کار شده در کلاف درب با ضخامت ورق آهن 2 میلی متری، تکمیل کننده یک درب مقاوم در برابر دیلم کردن درب ضد سرقت است.

به عنوان مثال اگر قرار باشد ترکیب بالا در یک درب امنیتی با ضخامت 1 میلی‌متر در مقابل ترکیب مجموعه ما قرار گیرد، اگر درب 1 میلی متری 10 دقیقه زمان برای دیلم شدن لازم داشته باشد، در ترکیب 2 میلی متری این عدد به 4 تا 5 برابر افزایش پیدا می کند.

این ویژگی در تمامی مدل های مختلف مجموعه دُرناب اعم از گرانترین تا درب ضد سرقت ارزان مجموعه به صورت یکسان و هماهنگ بوده و دلیل بالا بودن نسبی قیمت دسته بندی درب ارزان این مجموعه نسبت به دیگر شرکت ها همین موارد می باشد.

البته ساختار خاص و منحصر به فرد این مجموعه با این دو ویژگی به اتمام نمی رسد و موارد متعددی وجود دارد که این درب را نسبت به مدل های دیگر متمایز می کند که خریداران محترم درب ضد سرقت می توانند با کلیک بر روی لینک آبی رنگ، از این ساختار خاص و سفارشی آگاه شوند.

اما آخرین موضوع بررسی شده در این مقاله، دیگر راه های ورود به منزل است.

دیلم کردن درب ضدسرقت-دُرناب

دیگر راه ها و شیوه های ورود به منزل از طریق درب های امنیتی چیست؟

یکی دیگر از مرسوم ترین شیوه های ورود به منزل از طریق قفل ضد سرقت است.

قفل ضد سرقت که دارای تنوع فراوانی می باشد و هر کدام از آن ها قیمت ها و ویژگی های مختلفی را دارند، میزان مقاومت های متفاوتی را نیز در برابر سرقت از خود نشان می دهند.

یکی از مرسوم ترین شیوه های سرقت از طریق، توپی زنی یا آسیب زدن به سیلندر درب است که خریداران محترم می توانند با مراجعه به محتوای این موضوع، جهت افزایش امنیت درب خود از این طریق نیز اقدام فرمایند.دلیل تاکید مجموعه بر خواندن تمامی محتواهای مربوط به افزایش امنیت به این دلیل است که مشتریان محترم خود را محدود به افزایش امنیت خانه خود از یک نقطه نکنند و تمامی جنبه های مختلف را مد نظر خود داشته باشند.

مجموعه مدیریت و تیم فروش دُرناب، همواره تلاش کرده است تا دید مشتریان خود را نسبت به محصولی که خریداری می کنند، باز تر کند تا دلایل پرداخت هزینه های بالاتر نسبت به دیگر فروشگاه ها و تولید کنندگان، برای شما عزیزان، شفاف باشد.

چگونه درب خانه را ضد سرقت کنیم؟

درب های معمولی دارای نواقصی می باشند و از امنیت کافی برخوردار نیستند. از همین رو بسارقان به راحتی می توانند به حریم شخصی شما نفوذ کرده و از خانه یا شرکت شما سرقت کنند. در ادامه می خواهیم به معرفی راهکار هایی بپردازیم که با انجام آن ها درب خانه را ضد سرقت کنیم.

چگونه درب خانه را ضد سرقت کنیم؟ - دُرناب

1- استفاده از درب ضد سرقت

اولین و شاید بهترین کاری که می توان برای ضد سرقت کردن درب خانه انجام داد، تعویض درب معمولی با درب ضد سرقت می باشد. شما می توانید با تعویض درب خود با خیال راحت از امنیت خانه خود مطمئن شوید. درب های ضد سرقت با توجه به ساختار متفاوتی که نسبت به درب های معمولی دارند، امنیتشان نیز بیشتر از درب های ساده می باشد.

یکی از تفاوت های درب های ضد سرقت با مدل های ساده این می باشد که در هنگام تولید درب های ضد سرقت، از دو لایه روکش فلزی و یراق آلات دیگری در ساخت آن استفاده می شوند که توسط لایه های چوبی پوشیده شده اند و استحکام بیشتری در برابر ضربات از خود نشان می دهند.

تفاوت دیگری که در این درب ها کاملا مشهود می باشد، استفاده از قفل ضد سرقت با مقاومت بالاتر می باشد. درب های ساده به دلیل استفاده از قفل های معمولی، به راحتی توسط سارقان از طریق خراب کردن قفل سیلندر به راحتی باز شده و سارق می تواند به داخل خانه شما وارد شود. اما قفل های ضد سرقتی که در درب های سرقت به کار برده می شود در بیشتر اوقات بدون سیلندر بوده و دیگه خیال شما از این بابت راحت می شود.

اما این موضوع را باید در نظر داشت که امروزه با افزایش هزینه ها، همه افراد توانایی تعویض کامل درب خود را نداشته و نمی توانند از درب های ضد سرقت استفاده کنند، از همین رو راهکار های دیگری را می توانند برای ضد سرقت کردن درب خانه خود استفاده کنند.

2- تقویت لولای درب معمولی

یکی از روش هایی که سارقان برای ورود به منزل شما از آن استفاده می کنند، شکستن لولای درب شما می باشد. اگر لولای شما دارای استحکام کافی و مقاومت خوبی در برابر ضربات نداشته باشد با ضرباتی که سارق امکان دارد به درب شما وارد کند، درب به راحتی باز شده و سارق وارد خانه شما می شود.

شما می توانید با تعویض لولای قدیمی درب خود و یا اضافه کرد لولا از داخل به درب منزلتان، تا حد زیادی از شکستن لولای درب خود جلوگیری کنید.

3- استفاده از قفل ضد سرقت

روش دیگری که می توانید به جای تعویض کامل درب خود از این راه استفاده کنید، استفاده از قفل ضد سرقت برای درب خانه خود می باشید. قفل های ضد سرقت انواع مختلفی دارند و با توجه به درب خود می توانید بهترین قفل ضد سرقت را برای درب خود انتخاب کنید.

قفل های ضد سرقت از آلیاژ فولاد ساخته می شوند به همین دلیل مقاومت بالایی در برابر ضربات دارند و به هیچ عنوان سارق نمی تواند به آن صدمه بزند.

همانطور که گفته شد قفل ضد سرقت دارای مدل های مختلفی می باشد. از انواع می توان به قفل نیمه مرکزی کاله، دو قفل ساده کاله، قفل 14 زبانه و قفل ضد سرقت کله گاوی اشاره کرد که جزو پرفروش ترین مدل ها می باشند.

4- استفاده از قفل هوشمند

اگر توانایی هزینه بیشتر برای ضد سرقت کردن درب خود را دارید و علاقه مند به تکنولوژی می باشید، قفل دیجیتال بهترین گزینه برای شما می باشد.

قفل های دیجیتال نسل جدیدی از قفل های ضد سرقت می باشند که با توجه به مدرن بودن و تکنولوژی که در باز کردن درب دارند، بسیار ایمن بوده و سارق به سختی می تواند به خانه شما نفوذ کند.

قفل دیجیتال دارای انواع مختلفی می باشند که با راهکار های متفاوت شما می توانید آن ها را باز کنید. برخی از آن ها با کارت و اثر انگشت باز می شوند و بعضی از آن ها با اپلیکیشنی که مختص قفل می باشد را از راه دور نیز می توان کنترل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up